MÜHLE
ACCESSOIRES
ACCESSOIRES
Blade Guard
Product number:
KSM
€1.95*
Available, delivery time: 2-3 working days
The blade guard made of recycled plastic protects the blade and prevents from cuts when storing the razor or while traveling.
Works for all MÜHLE with Gillette® Mach3 blade.
Works for all MÜHLE with Gillette® Mach3 blade.
| weight: | 1 g |
|---|---|
| width: | 14 mm |
| length: | 44 mm |
| Colour: | black |
| Vegan: | Vegan |
| Suitable for: | Gillette Mach 3 |
| Category: | Razor Blades |
| Material: | Plastic |
| EAN: | 40 28982 00875 9 |
Manufacturer information:
Hans-Jürgen Müller GmbH & Co. KG
Hauptstraße 18
08328 Stützengrün
Germany
[email protected]
MADE IN GERMANY
CRAFTSMANSHIP AND INNOVATION
TIMELESS DESIGN
Would you like exclusive insights into the MÜHLE cosmos and current developments?
The MÜHLE newsletter appears regularly and informs you about new products, tips on wet shaving and promotions in the MÜHLE shop. Subscribe now and receive a 10% discount on your next order.